Home » Araştırma Projeleri

Trigeminal Nevralji nedir? Nasıl tedavi edilir?

BEYİN TÜMÖRLERİ/ PROF. DR. MUSTAFA BOZBUĞA

Dr Professor Mustafa Bozbuga | Best Neurosurgeon in Istanbul, Turkey

Kafa Tabanı Cerrahisi Nedir

Beyincik Hastalıkları Nelerdir?

Mantık ve Tıp – Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa

Çocuklarda beyin tümörünün belirtileri nelerdir?

Beyin hastalıklarında tanı ve tedavi olanakları neler?

Beyin Kanamaları ve Beyin Damarı Tıkanmalarında Yeni Tedaviler

Beyin, Omurilik ve Sinir Tümörleri

Baş Ağrıları

ANEVRİZMALAR, BEL VE BOYUN FITIKLARI

NEDENİ BİLİNMEYEN BAŞ AĞRILARI HAZİRAN 2017

BEYİN KANAMALARI

Araştırma Projeleri

 1. 1.      Proje yürütücüsü: Dr. Nail İzgi, Araştırmacılar:  Dr. Mustafa Bozboğa, Dr. Ali Canbolat, Dr. Tuncay Altuğ, Dr. Murat Döşoğlu, Dr. Talât Kırış, Dr. M. Kemal Hamamcıoğlu, Cem Akdağ: Deneysel Omurilik Yaralanması Sonucu İskemide Oluşan Serbest Oksijen Radikallerine Selenyum, Alfa-tokoferol ve Askorbik Asidin Etkileri. İstanbul Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi, DETAM (Proje Numarası: 201989/14).

  2.      Proje yürütücüsü: Dr. Mustafa Bozboğa, Araştırmacılar: Dr. Nail İzgi, Dr. Ali Canbolat, Dr. Çiçek Bayındır, Dr. Tuncay Altuğ, Dr. Murat Döşoğlu, Dr. Talat Kırış, Dr. M. Kemal Hamamcıoğlu: Sinir Kesilerinde Uygulanabilecek Farklı Cerrahi Tedavi Seçeneklerinde Elde Edilen Sinir Rejenerasyonunun Klinik, Elektrofizyolojik ve Histolojik Değerlendirmesi. İstanbul Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi, DETAM (Proje Numarası: 201989/17).

  3.      Proje yürütücüsü: Dr. Faruk Ünal, Araştırmacılar:  Dr. Nail İzgi, Dr. Çiçek Bayındır, Dr. Tuncay Altuğ, Dr. Mustafa Bozboğa, Dr. Talât Kırış, Dr. Cafer Hasanzade, Dr. Tufan Hiçdönmez, Dr. Metin Orakdöğen: Deneysel Subaraknoid Kanama Modelinde Geç Vazospazmın Araştırılması; Serbest Oksijen Radikalleri, Oksihemoglobin ve Demir İyonlarının Düzeyleri; Vazospazmdaki Rolleri ve Çeşitli Drogların Etkileri. İstanbul Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi, DETAM (Proje Numarası: 211190/19).

  4.      Proje yürütücüsü: Dr. Nail İzgi, Araştırmacılar:  Dr. Faruk Ünal, Dr. Murat İmer, Dr. Talât Kırış, Dr. Ziya Ziylan, Dr. Yener Aytekin, Dr. Doğan Anıl, Dr. Nurbay Ateş, Dr. Tuncay Altuğ, Dr. Mustafa Bozboğa, Dr. Cafer Hasanzade, Dr. Çağatay Önal: Deneysel Serebral İskemi Modelinde Erken ve Geç Histopatolojik Değişiklikler; Serbest Oksijen Radikal Düzeyleri ve Çeşitli Drogların Etkileri. İstanbul Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi, DETAM (Proje Numarası: 240990/7).

  5.      Proje yürütücüsü: Dr. Mustafa Bozboğa, Araştırmacılar: Dr. Ali Canbolat,         Dr. Salih Cengiz, Dr. Murat Döşoğlu, Dr. M. Kemal Hamamcıoğlu, Dr. Çağatay Önal, Gülseren Çetin, Dr. Sevim Büyükdevrim: Klinik Prospektif Bir Çalışma ile Subaraknoid Kanama Sonrası Gelişen Akut İskemik Nörolojik Defisitlerin ve Geç Vazospazmın Araştırılması. İstanbul Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi, DETAM (Proje Numarası: 280391/29).

  6.      Proje yürütücüsü: Dr. Ali Canbolat, Araştırmacılar:  Dr. Mustafa Bozboğa,        Dr. Salih Cengiz, Dr. Murat Döşoğlu, Dr. M. Kemal Hamamcıoğlu, Dr. Çağatay Önal, Dr. Çiçek Bayındır, Sinan Çetin, Dr. Sevim Büyükdevrim: Köpekte Deneysel Subaraknoid Kanama Yapmak İçin Yeni Bir Modelin Geliştirilmesi ve Deneysel Subaraknoid Kanama Sonrasında Ortaya Çıkan Akut İskemik Nörolojik Defisit ve Geç Vazospazmın Biyokimyasal, Histopatolojik, Nöroradyolojik ve Klinik Açıdan Araştırılması; Elde Edilen Sonuçlar Işığında Çeşitli Tedavi Seçeneklerinin Yararlılığının Belirlenmesi. İstanbul Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi, DETAM  (Proje Numarası: 280391/30).

  7.      Proje Yürütücüsü: Mustafa Bozbuğa, Çalışma Grubu: Adnan Öztürk, Kayıhan Şahinoğlu, Zafer Arı, Gürsel Polat, Bülent Bayraktar, Işık Gürel: Kafa Tabanının Cerrahi Anatomisini Değerlendirmek için Kadavralarda Diseksiyon ve Kafa Tabanı Yaklaşımlarının Uygulanması; Kuru Kranyumlarda Morfometrik Çalışma; Elde Edilen Sonuçların İrdelenmesi ve Buna Yönelik Klinik Platformda Yorumlar Yapılması; Yeni Yaklaşımlar Geliştirmeye Çalışılması. Bu proje İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nda yürütülmektedir.

  8.      Proje Yürütücüsü: Mustafa Bozbuğa, Çalışma Grubu: Adnan Öztürk, Zafer Arı, Bülent Bayraktar, Kayıhan Şahinoğlu: Kadavralarda Servikal Omurilik ve Omurga Cerrahi Yaklaşımlarının Uygulanması: Bu Yaklaşımlar ile Anterior ve Posterior İnternal Fiksasyon için Kadavra ve Kuru Kemiklerde Morfometrik Çalışma. Bu proje İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nda yürütülmektedir.

Güncel Makaleleri Takip Et

E-posta listesine dahil olarak yeni yazı eklendiğinde bildirim alabilirsiniz.

Üye olduğunuz için teşekkürler.

Bir yanlışlık oldu

Galeri